Lito Yapı
Bizi Yakından Tanıyın!

Doğal Taşı KEŞFEDİN

1997 yılında faaliyete başlayan firmamız, DOĞAL TAŞ dekorasyonu konusunda tecrübesi, hassasiyeti ve ilkeleri ile müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, en iyiyi en uygun imkanlarla sizlere sunabilmenin bilincini kendine görev edinmiştir.

LiTO YAPI, inşaat ve dekorasyon sektörünün özel malzemeleri olan DOĞAL TAŞLAR’ ı projelerinize uygun hazırlayıp, kendi atölyesinde istenilen şekillerde, yaşadığınız tüm mekanlar için doğal ve özel çözümler sunmakta ve uygulamasını yapmaktadır. Çalıştığımız doğal taşların hepsi Türkiye’nin ve Dünyanın çeşitli bölgelerinden üretilmiş olup, temin ettiğimiz taşlardır. Üzerlerindeki renk ve desenlerin hepsi doğaldır. Doğallığın verdiği en önemli özellik ise onların değerlerini arttırmaktadır.

Sitemizi ziyaret ederek tanımış olduğunuz doğal taş çeşitlerimizi, Showroom veya atölyemizi ziyaret ederek yakından incelemeniz ürünlerin, yaşadığınız mekanın bir parçası olmasında yardımcı olacaktır.

LİTO YAPI’ nın çalışma şekli

LİTO YAPI’ nın çalışma şekli 3 gruba ayrılmıştır

Birinci Grup

Mimari grubu, uygulama projeleriniz üzerinden mekanların granit, mermer ve doğal taşların uygulama alternatiflerini oluşturur ve müşteri isteklerine uygun, gereken durumlarda örnekler hazırlarlar. Proje mutabakatı, röleve alınması, shop drawing hazırlanması, metrajların çıkartılıp fiyat analizlerinin yapılması sonrasında üretim listeleri hazırlanır.

İkinci Grup

Listeler hazırlanırken taşlar uygulama yapılacak mekanlara göre ayrı ayrı kodlanır. üretim aşamasında bu kodlara uyularak kesim yapılır, isteğe uygun yüzey ve kenar işçilikleri yapılır ve kesilen taşa seleksiyon uygulanarak ton farklılığı olması mümkün olduğunca engellenir.

Üçüncü Grup

Montajda kullanılan tespit elemanları, binanın statiğine ve taşların ağırlığına uygun olarak seçilir ve önerileri yapılır. Uygulama aşamasında, hazırlanan shop drawinglere uygun olarak montaj işlemi gerçekleştirilir. Uygulama, bünyemizdeki mimari grup gözetiminde, montaj ekipleri ya da tecrübeli taşeron ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır.

Hizmet Verdiğimiz Alanlar

Taş sektöründe, araştırma ve yeniliklere geniş zaman ayıran firmamız bu yapısıyla değişen müşteri isteklerine başarıyla cevap verebilmekte ve ülkemizin pek çok yerinde özel proje uygulamalarına imza atmaktadır.

Hizmet Verdiğimiz Alanlar
Dış mekan cephe ve yer kaplamaları, bant ve bordürleri
İç mekan duvar ve yer kaplamaları, bant ve bordürleri
Merdivenler
Süpürgelikler, limonluklar
Denizlik, eşik, küpeşte,harpuşta, çiçeklik kaplamaları
Tezgah, banko
Dekoratif yer ve duvar panoları
Havuz kaplamaları vb.
Dış mekan bahçe döşemeleri, yürüme ve araba yolları
Şehir mobilyaları
Ev içi mobilyaları ( masa,sehba,aydınlatma elemanları)
Masif duvarlar ve duvar kaplamaları
Pencere ve kapı söveleri, kat ara silmeleri
Taş bina restorasyonları
Hamamlar
Sanatsal üretimler ve uygulamaları